وبلاگ

نقش بازاریابی در فروش جعبه آماده چیست ؟

نقش بازاریابی در فروش جعبه آماده چیست ؟

از بازاریابی تعاریف گوناگونی ارائه شده است که هر کدام به جنبه های متفاوتی از آن اشاره دارند. بازاریابی به عنوان یک پدیده تجاری/ یک چارچوب فکری فرایند اقتصادی/ یک فرایند تعديل عرضه و تقاضا خان مطلوبیت فیزیکی، زمانی و مکانی/ فرایند تمرکز برابری و توزیع ایک فرایند انتقال مالکیت محصول؛ تعریف گردیده است.

از دیدگاه اقتصاددانان بازاریابی یک فرایند اجتماعی است که کالا و خدمات را به گونه ای از تولیدکننده به سمت مصرف کننده هدایت می نماید که موجب برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا شده و اهداف اجتماعی را تأمین می نماید.

بسیاری از نویسندگان و صاحب نظران بازاریابی، جعبه آماده را به دلیل همیت آن به عنوان عنصر Pپنجم در آمیخته بازاریابی میداننداما بسیاری نیز با آن مخالف بوده و آمیخته بازاریابی را همان چهار عنصر قیمت، مکان، توزیع و ترفيع بر می شمارند.

گروه دوم

گروه دوم که جعبه آماده را جزء پنجم از آمیخته بازاریابی نمی دانند، خود به دو بخش تقسیم می گردند: عده ای آن را جزو محصول میدانند و عده ای هم جزو ترفیع و آنانکه بسته بندی را جزء محصول می دانند نیز خود به دو گروه تقسیم میشوند:

برخی آن را مشخصه درونی میدانند و برخی بیرونی۔ بسته بندی را می توان به نوعی، علم کاربرد مواد نامید. در بیشتر موارد اجناس داخل قفسه های فروشگاه ها از مواد تشکیل دهنده جعبه آماده آنها شناخته میشود و اغلب، خط تولید و مراحل ساخت جعبه آماده با توجه به مواد مصرفی آن تعیین می شود.

peykpack.com

مواد و مصالح به کار رفته در یک جعبه آماده همه عوامل دیگر را تحت تأثیر قرار داده و دگرگون می کند. مواد اولیه به کار رفته در یک بسته بندی، علاوه بر نقش قابل توجهی که در فرم و شکل آن دارند، حاوی پیامی خاص از هویت، کیفیت و قیمت کالا هستند و مشخص می کنند که چه کسی مصرف کننده آنهاست.

مزایای جعبه های آماده ساخته شده از کاغذ کرافت چیست؟

مزایای جعبه های آماده ساخته شده از کاغذ کرافت چیست؟

سایر محصولات پایدار می توانند به راحتی بسته های کاغذ کرافت را همراهی کنند تا مزایای بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال، فیلم PP، یک نوع ترموپلاستیک، می تواند در بالای مواد قرار داده شود تا بدنه برای مصرف کنندگان ضد آب شود.

بسته‌های کرافت نیز می‌توانند متناسب با نیازهای شرکت سفارشی شوند. بسته به نوع محصول می توان لایه های اضافی را اضافه یا برداشت. علاوه بر این، بازشوها و درپوش‌های پشتی را می‌توان در هر جایی که مشتری بیشتر به آن نیاز دارد قرار داد.

مزایای-جعبه-های-آماده-ساخته-شده-از-کاغذ

به طور معمول، صنایعی که می توانند بیشترین بهره را از این نوع مواد ببرند، صنایع مصرف نهایی هستند، مانند:

پک افطار1400

نماز و روزه هاتون قبول …

پک افطار1400 که در این بخش ارائه شده اند، پک هایی هستند که مناسب پذیرایی از میهمانان شما در ضیافت افطار1400 می باشند. این پک ها که از تنوع مناسبی از حیث محتویات پک برخوردار هستند، صرفا به عنوان نمونه برای عزیزانی که فرصت چندانی برای انتخاب محتویات پک پذیرایی خود را ندارند، قرار داده شده اند. در عین حال، با ورود به صفحه هر یک از این پک ها، امکان انتخاب نوع نوشیدنی، نوع نان و در مواردی نوع دسر مورد نظر برای شما وجود دارد.

قابل توجه اینکه حداقل تعداد پک افطاری قابل سفارش، برابر با 30 عدد می باشد. در صورتی که پک های موجود، نیاز شما را برآورده نمی کند، با ورود به بخش پک های سفارشی از منوی بالای صفحه، متناسب با سلیقه خود، محتویات پک پذیرایی خود را انتخاب نمایید.

پک افطار1400

برای انتخاب هر محصول، کافیست دکمه “خرید” را فشار دهید تا آن محصول به سبد خرید شما اضافه شود.

پیک پک

شب یلدا

شب یلدا، طولانی‌ترین شب سال از قدیم در بین ایرانیان بـه شب نشینی مشهور شده اسـت ودر آخرین شب فصل پاییز مراسم یلدا برگزار می‌شود.۳۰ آذر ماه هر سال بلندترین شب سال و مرز میان فصل پاییز با زمستان اسـت کـه باید بدانید شب یلدا یا شب چله بلندترین شب سال اسـت کـه ایرانیان هرساله آخرین روز پاییز را جشن می‌گیرند.
شب یلدا

شب یلدا چیست؟

نزدیک به چند هزار سال است که آخرین شب پاییز یعنی شب یلدا که درازترین شب سال است توسط ایرانیان جشن گرفته می‌شود و آیین‌ها و رسومات مختلفی در این شب به یاد ماندنی در کنار هم سپری می‌کنند، شب زیبایی که در شهر‌های مختلف ایران آداب و رسومی دارد.
شب یلدا بلندترین شب سال که از تاریخ ۳۰ آذر یعنی آخرین روز پاییز تا طلوع آفتاب ۱ دی ماه یعنی نخستین روز زمستان مربوط می‌شود مصادف با انقلاب زمستانی در نیمکره شمالی می‌باشد به همین علت از آن تاریخ به بعد طول شب کوتاه‌تر و طول روز بیشتر می‌شود.

شب یلدا چه روزی است؟

سفره شب یلدا

فاصله زمانی بین غروب آفتاب ۳۰ آذر تا طلوع آفتاب اول دی، شب یلدا به حساب می‌آید. در کتاب برهان قاطع نوشته محمد حسین بن خلف تبریزی در توضیح واژه «یلدا» آمده است:

یلدا شب اول زمستان و شب آخر پاییز است که اول جَدی و آخر قوس باشد و آن درازترین شب‌ها است. در تمام سال و در آن شب یا نزدیک به آن شب، آفتاب به برج جدی تحویل می‌کند و گویند آن شب به غایت شوم و نامبارک است و بعضی گفته‌اند شب یلدا یازدهم جدی است.

در گذشته ایرانیان این شب را در دامنه کوه‌های البرز سپری می‌کردند و تا دمیدن پرتو پگاه و زایش مجدد خورشید به انتظار می‌نشستند. در برخی از نیایشگاه‌های پیروان آیین مهر نیز در شب یلدا مراسم نیایش بر پا بود تا شکست اهریمن و پیروزی مهر را از خداوند طلب کنند.

 

ارتباط با پیک پک

پاکت میوه

پیک پک تعطیل نیست

با توجه به تعطیلی شهر تهران بخاطر محدودیت های کرونایی و همچنین جهت برگزاری محدود مراسمات ترحیم. (پاکت ختم)

پیک پک بر آن شده تا پاکت های پذیرایی مخصوص پک میوه را با قیمت مناسب در اختیار عموم مردم قرار دهد.

پاکت میوه

فقط کافی است عضو پیک پک شوید.

همچنین برای ثبت سفارش در اینجا فشار دهید.

چرا پک های خام ؟

چرا پک های خام ؟

پیک پک با توجه به شرایط خاص کنونی و وجود ویروس منحوس کرونا و محدود شدن پذیرایی ها.رو به تولید انواع پک خام با توجه به تجربیات خود در مراسم ها کرده.

شروع به تولید و توزیع انواع پک های خام و تحویل متریال خام به مشتریان عزیز.

ویژگی های این پک ها

  • متناسب با پذیرایی مراسم خاص
  • انواع سایزهای مختلف
  • تنوع مختلف محصولات
  • بدون هیچ طرح و نقشی
  • چاپ متن و یا تصویر به درخواست شما
  • بدون محدودیت تعداد

* پاکت های خام متناسب پذیرایی مراسم ترحیم و ختم

چرا پک های خام ؟
پک ختم

اطلاعات تکمیلی راجع این پک ها را میتوانید اینجا ببنید.

* جعبه های خام متناسب پذیرایی انواع مراسم

چرا پک های خام ؟

اطلاعات تکمیلی راجع این جعبه ها را میتوانید اینجا ببنید.

البته جعبه های دسته دار را در اینجا مشاهده کنید.

دستکش وینیل اپی پرفکت

دستکش وینیل

استفاده‌ی طولانی مدت از دستکش برای برخی از افراد موجب بروز آلرژی و حساسیت می‌شود. مواد اولیه‌ای که در ساخت دستکش بکار رفته اند در بروز آلرژی نقش بسیار موثری دارند.

استفاده از دستکش‌های لاتکس در اغلب مواقع با حساسیت همراه است. دستکش وینیل اپی پرفکت، جایگزین ایده‌آل برای افرادی است که به لاتکس آلرژی دارند.این دستکش از ماده پلی وینیل کلراید ساخته شده است و فاقد پودر است.

بنابراین محرک‌هایی که سبب بروز آلرژی می‌شوند در آنها به شدت کاهش پیدا کرده اند. جنس این دستکش نرم و راحت است و در هنگام کار محدودیت ایجاد نمی‌کند.دستکش وینیل اپی پرفکت گزینه بسیار مناسبی برای پیشگیری از انتقال آلودگی و بیماری است و سد غیرقابل نفوذی در برابر عوامل بیولوژیکی ایجاد می‌کند، بنابراین استفاده از آن برای معاینات پزشکی و کمک‌های اولیه توصیه می‌شود.

ذکر این نکته ضروری است که این دستکش در برابر مواد شیمیایی، قلیایی و اسیدی و مواد خورنده حساس است و نباید هنگام کار با این مواد استفاده شود.

 

جهت سفارش پک بهداشتی پیک پک اینجا را کلیک نمائید.

ترفند برای پذیرایی کم خرج و ایده آل از مهمان

پذیرایی کم خرج و ایده آل

دورهمی و مهمانی برای همه خوشایند است. یک پذیرایی کم خرج و ایده آل از مهمان، از جمله اهدافی محسوب می ­شود که هر میزبانی به آن می ­اندیشد. برای برگزاری یک مهمانی، قدم اول آن است که از دعوت و پذیرش مهمان نترسید. بسیاری از افراد برای اینکه پذیرایی پر زرق و برق و به اصطلاح دهن پر کن داشته باشند و در آن زمان آمادگی هزینه کردن زیاد را نداشته اند، از پذیرش مهمان خودداری می­ کنند. برای حل این دغدغه، بهتر است مهمانی خود را هر چه ساده تر ولی باشکوه تر برگزار کنید.

راه هایی وجود دارد که می­توانید یک مهمانی کم هزینه ولی با میزبانی عالی را به نمایش بگذارید. در اینجا می­خواهیم ده ترفند برای پذیرایی کم خرج و ایده آل از مهمان را بیان کنیم. برای دانستن این موضوع، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

تهیه لیست از مواد لازم برای پذیرایی کم خرج و ایده آل

از جمله مواردی که می­ تواند در کنترل هزینه به شما کمک کند، نوشتن مواردی است که می ­خواهید در پذیرایی از مهمان انجام دهید. به عنوان مثال قصد دارید از مهمانتان هنگام رسیدن، با شربت پذیرایی کرده، سپس میوه بیاورید و بعد غذا را سرو کنید. همچنین اگر مهمانیتان برای عصرانه است، می­توانید از کیک و قهوه یا بستنی، برای داشتن یک پذیرایی مناسب استفاده کنید.

نوشتن تمام موارد لازم، برای هر آنچه می­خواهید در مهمانی سرو کنید یا به نحوی، برنامه ریزی برای برگزاری یک پذیرایی ایده آل، می­ تواند شما را در کنترل هزینه، یاری کند. بهتر است فقط آنچه نیاز دارید را تهیه کرده و از خرید موارد غیر ضروری که تنها باعث هزینه اضافی برایتان می­شود، دوری کنید.

هدفمند خرید کرده و تنها سعی نمایید هر آنچه که برای خود یادداشت کرده اید، تهیه نمایید. درگیر تبلیغات و مارک ها نشوید. تنها آنچه را که تاکنون مصرف کرده اید، بخرید و از امتحان کردن مواد جدید در غذا برای مهمان، خود داری نمایید.

 

استفاده از ظروف زیبا

از دیگر ترفندها برای پذیرایی کم خرج ایده آل تهیه ظرف های زیبا است. استفاده از انواع غذاها و دسرها و همچنین داشتن تنوع زیاد در میوه ها، تنها راه برگزاری یک مهمانی مجلل نیست. استفاده از ظروف مناسب و متنوع که به آنها جلوه دهد، می­تواند مهمانی شما را باشکوه برگزار نماید. به عنوان مثال می ­توانید چای را در استکان هایی که  طرح گل ریز دارند یا فنجان هایی که رنگی اما ست هستند، سرو کنید.

تناسب ظروفی که در کل برای پذیرایی از مهمان مورد استفاده قرار می­ دهید، نیز حائز اهمیت است. مثلا ست یا نزدیک بودن ظروف میوه خوری با فنجان های چای می­تواند نشان دهنده حسن سلیقه شما در انتخاب ظروف باشد. استفاده از رنگ های شاد، تصویر زیبایی را برای بینده ایجاد می­کند ولی دقت نمایید که حتما از رنگ های خنثی مانند سفید و کرم نیز در ظروف خود استفاه کرده تا تند بودن رنگ ها را خنثی کند.

چای یا شربت برای پذیرایی ایده آل

انتخاب چای یا شربت بستگی به فصل و همینطور آب و هوا دارد. به عنوان مثال در فصل تابستان هنگامی که مهمان هایتان از گرما فرار کرده و به شما پناه آورده اند، چایی گزینه مناسبی برای پذیرایی از آنها نیست. در عوض می­توانید از یک شربت خنک استفاده کنید.

در تهیه شربت خلاقیت به خرج دهید. در قالب یخ نعنا بگذارید، سپس روی آن آب بریزید و در یخچال قرار دهید یا از خاک­شیر و تخم­شربتی به جای نعنا استفاده کنید. این کار باعث می­شود یخ در لیوان زیباتر دیده شود و طعم بهتری داشته باشد.

استفاده از میوه ها در کنار سرو شربت، از دیگر راه هایی است که می­تواند یک پذیرایی زیبا از مهمان را رقم بزند. به عنوان مثال می­ توانید لیمو را لایه ای نازک بریده و در لبه لیوان شربتتان قرار دهید. حتی با استفاده از خلال دندان و قرار دادن چندین تمشک روی لیوان هنگام سرو شربت، همچنین استفاده از میوه های دیگر متناسب با طعم شربتتان، می­ تواند مهمانی شما را به یادماندنی کند.

شیرینی تهیه کنید

یکی دیگر از ترفند های پذیرایی از مهمان تهیه شرینی است. حتما نیازی نیست که شیرینی را از شیرین فروشی ها بخرید. می­ توانید شیرینی های ساده ولی خوشمزه را با توجه به دستور پخت هایی که وجود دارد، خودتان درست کنید. البته بسته به نوع شیرینی و مقدار آن، می­توانید با یک برآورد از قیمت ها، به این امر دست یابید که آیا خریدن شیرینی به صرفه تر است یا پختن آن توسط خودتان؟

در مجموع استفاده از شیرینی، مخصوصا اگر مهمانیتنان مناسبت خاصی دارد، می­تواند گزینه خوبی برای یک پذیرایی ایده آل باشد. همچنین می­توانید از کیک های خانگی که مواد آن، آماده در فروشگاه ها وجود دارد نیز، به جای شیرینی استفاده کنید. شاید به نظرتان این کیک ها خیلی ساده باشد، ولی با یک طراحی زیبا، با استفاده از میوه ها یا شکلات داغ و … (متناسب با طعم کیک) می­توانید کیکی شیک ولی کم هزینه برای مهمانهایتان تهیه کنید.

تهیه غذاهای خانگی برای پذیرایی کم خرج

تهیه غذاهای خانگی برای پذیرایی کم خرج

برای تهیه غذاها و دسرهایی که می­خواهید در مهمانیتان سرو کنید، بهتر است آنها را خودتان پخته و تنها مواد اولیه را از بیرون تهیه نمایید. خریدن غذاها و دسرها به صورت آماده، هزینه بیشتری را برای میزبان به دنبال دارد. نیازی نیست چندین مدل غذا درست کنید، تنها یک غذا بپزید ولی با سوپ یا پیش غذاهای دیگر و همچنین دسرها، مانند ژله و سالاد، سفره خود را زیبا کنید.

با تهیه تنقلات توسط خودتان نیز، می­توانید هزینه ها را کاهش دهید. به عنوان مثال به جای خرید چیپس و پفک، می­توانید با خرید ذرت و تهیه پاپ کرن خانگی که خوشمزه تر و سالم تر است، یک پذیرایی کم خرج و ایده آل برگزار نمایید.

استفاده از گل ها برای پذیرایی ایده آل

ترفندی دیگر برای برگزاری مهمانی شاداب، استفاده از گل ها است. داشتن گل های آپارتمانی و همچنین قرار دادن گلدان روی میز، می­تواند یک جلوه عالی به مهمانیتان بدهد. اگر در خانه تان، گلدان ها در پشت پنجره یا در جایی قرار دارد که دیده نمی­شود، بهتر است آنها را در معرض دید، قرار دهید. سرسبزی و زنده بودن این گل ها می­تواند انرژی مثبتی را در فضا ایجاد کند.

در این مرحله توجه به مکانی که گل را قرار می­ دهید، ضروری است، جایی که گل یا گلدان را می­گذارید، نباید به صورتی باشد که مزاحم رفت و آمد مهمان ها شده و باعث شود گل آسیب ببیند. همچنین بعضی گل ها با تولید سم، برای کودکان خطرساز هستند و باید دور از دسترس قرار بگیرند.

بهتر است از یک موسیقی که با روحیه جمع هم­خوانی داشته باشد، استفاده نمایید تا بتوانید مهمانی را از حالت سکوت درآورده و آن را با نشاط کنید. البته صدای آن نباید به صورتی باشد که مانع شنیدن صدای مهمان ها شود. این دو مورد، نیازی به هزینه ندارند و با استفاده از آنها می­توانید یک مهمانی ایده­آل ولی کم خرج را برای مهمانان خود رقم بزنید.

انتخاب رومیزی یا سفره

رومیزی و سفره از ترفندی های ریزی برای پذیرایی ایده آل به شمار می روند که خیلی از افراد اهمیت آن را نمی دانند. در انتخاب رومیزی یا سفره ابتدا دقت نمایید، مهمانی شما برای چه وعده ای است. ناهار یا شام؟ بهتر است در انتخاب رنگ سفره برای ناهار از رنگ های ملایم و برای شام از رنگ های تند­تر استفاده ­کنید. برای انتخاب طرح مناسب نیز، باید به ظروف خود توجه نمایید. به صورتی که اگر ظروفتان طرح های زیادی دارد، سفره یا رومیزی خود را ساده انتخاب کرده تا ظروف جلوه خود را از دست ندهند و سفره شلوغ نشود.

در انتخاب ظروف نیز دقت نمایید که طرح همه ظرف ها شلوغ یا همگی ساده نباشند. به عنوان مثال اگر فنجان شلوغی را برای چای انتخاب کرده اید، در ظرف های غذاخوری از طرح های ساده استفاده کنید.

خلاقیت در میوه برای پذیرایی ایده آل

خلاقیت در میوه برای پذیرایی ایده آل

در مهمانی ها همواره میوه جایگاه ویژه ای در پذیرایی از مهمان دارد. برای این که بتوانید یک پذیرایی متفاوت و زیبا از مهمان اما کم هزینه را داشته باشید، بهتر است میوه ها را پوست بگیرید و با سلیقه تزیین کنید. لزوما تنوع در میوه ها سبب بهتر بودن پذیرایی نیست، آنچه که به پذیرایی شما جلوه می­ دهد و آن را به یک پذیرایی ایده­آل تبدیل می ­کند، چیدمان آنها است.

برای این کار می­توانید تمامی میوه ها را پوست گرفته و به طرح های مختلف خرد کنید، سپس آنها را به نحوی مرتب روی هم بچینید. برای اینکه میوه ها را مرتب کنار هم نگه دارید، می­توانید از سیخ های چوبی استفاده نمایید. البته روش های زیادی برای پوست گرفتن انواع میوه وجود دارد که می­توانید با سرچ کردن به راحتی به آن دست یابید.

بسیاری از میوه آرایی ها نیازی به پوست گرفتن میوه ندارد و شما می­توانید با یک ظرف میوه زیبا و طراحی درست (که انواع طراحی ها را با یک سرچ می­توانید، ببنید) پذیرایی ایده آل از مهمان ها داشته باشید. اما از قرار دادن میوه هایی که پوست گرفتن آنها سخت بوده مانند آناناس و نارگیل به شکل درسته در ظرف میوه، بپرهیزید. بهتر است آنها را پوست گرفته و خرد شده سرو نمایید.

هندوانه و خربزه در فصل تابستان از میوه های کم هزینه به شمار می­ آیند. شما می ­توانید آنها را پوست گرفته و خرد نمایید و برای پذیرایی از مهمان استفاده کنید. همچنین بهتر است با میکس آنها با یخ در آبمیوه گیری، یخ در بهشتی در فصل گرما، برای مهمان خود آماده نمایید.

تهیه ژله رنگی

از مهمترین ترفند ها بری برگزاری مهمانی ایده آل و جذاب استفاد از ژله های رنگی در میز غذا است. ژله ها به علت داشتن رنگ های متنوع و طبیعی، می­توانند میز غذا را زیباتر نشان دهند و شما تنها با هزینه ای کم می­توانید یک میز رنگارنگ داشته باشید. برای این کار بهتر است از ژله آلوئه ورا که بی رنگ بوده و با استفاده از چندین طعم دیگر با رنگ های متفاوت در میان آن، ژله­ای رنگارنگ درست کنید.

همچنین تهیه ژله رولی و انواع دیگر آن، می ­تواند به هرچه زیباتر شدن میز شما کمک کند. حتی اگر طرز تهیه آن را نمی ­دانید، تنها با یک سرچ می­ توانید به آنچه از درست کردن انواع ژله لازم است بدانید، دست یابید.

چیدمان میز برای یک پذیرایی کم خرج ایده آل

نکته آخراز ترفندهایی که باید حتما به آن دقت کنید، توجه نمودن به چیدمان میز است. شما برای چیدمان میز هزینه ای پرداخت نمی­کنید ولی می­توانید وسایل را طوری بچینید که هزینه و زحمت شما برای تهیه غذا، دیده نشود. اگر قصد دارید غذا را به صورت سلف سرویس سرو کنید، حتما بشقاب ها و قاشق ها را در میزی جدا از غذاها و دسرها قرار دهید.

اگر می­خواهید که همگی دور میز یا سفره بنشینید، بهتر است بیش از ۳ بشقاب درون هم قرار نداده، قاشق سمت راست بشقاب، چنگال سمت چپ و لیوان را در بالا آن قرار دهید. از دستمال سفره حتما استفاده کنید؛ حتی می­توانید با درست کردن طرح هایی با آن، میز خود را زیباتر نمایید.

تمام مواردی که در این قسمت گفته شد، با توجه به سلیقه هر شخص، می­تواند متفاوت باشد. همچنین دیدن طرح های متفاوت از سایت ها و ایده گرفتن از آنها، می­ تواند راهنمایی خوبی برای چیدمان میزهایتان باشد.

ترفند برای پذیرایی کم خرج و ایده آل از مهمان

در آخر

همانطور که در ابتدا گفته شد، ۱۰ ترفند برای پذیرایی کم خرج و ایده آل از مهمان را بیان کردیم. موارد دیگری غیر از این ها نیز وجود دارد، که می­توانید با استفاده از آن و خلاقیت خود، یک مهمانی باشکوه را برگزار کنید.

از دیگر مواردی که می­بایست در اینجا به آن اشاره کنیم، مهمان نوازی است. مهمان نوازی و روی خوش از آداب میزبانی به حساب می­آید که از خیلی مواردی که در بالا مطرح شد، مهمتر است. اینکه مهمان احساس کند، به او احترام می­گذارید و از حضور او خوشحال هستید، از جمله وظایفی است که یک میزبان خوب برعهده دارد.

هنگام غذا خوردن، با تعارف کردن زیاد، مهمان ها را معذب نکرده و در عوض سعی نمایید با هم غذا شدن با آنها، حس راحت بودن را القا نمایید. مهمان ها را به زحمت نیاندازید و در پذیرایی و سرو غذا اگر خودشان پیش قدم نشدند، درخواست کمک نکنید. بهتر است خودتان با حوصله و آرام، این کار را انجام دهید.

پس نه تنها با خوردنی های متفاوت به دنبال پذیرایی از مهمان باشید بلکه با روی خوش از آنها استقبال کرده و در زمان مهمانی به گفتگو و بازی بپردازید. حواستان باشد که مهمانی را به یک مجلس سخنرانی تبدیل نکنید. تنها با رعایت همین مسائل می­توانید مهمانی خود را باشکوه ولی کم هزینه برگزار نمایید.

شما میتوانید روی کمک پیک پک حساب کنید.

7 ترفند آسان برای پذیرایی راحت تر از مهمانان

7 ترفند آسان برای پذیرایی راحت تر از مهمانان

خانه داری

جذابیت‌ پذیرایی از مهمان در خانه شاید آنقدرها که به فراهم کردن شرایط و الزامات رفاه و ترفند پذیرایی راحت بستگی دارد با تجملات و چیدمان آنچنانی میز ناهار یا شام در ارتباط نباشد. صبر کنید، عجله نکنید؛ قصد نصیحت یا توصیه برای داشتن مهمانی‌ای ساده را  نداریم؛ بلکه مهم‌ترین نکته‌ای که می‌خواهیم به شما یادآوری کنیم ترفند و یا راه‌هایی است که با کمک‌شان می‌توانید از مهمانان خود راحت‌تر پذیرایی کنید و چندان به زحمت نیفتید.

خیالتان آسوده؛ نتیجه استفاده از چنین راهکارهایی راحتی شما و مهمانان‌تان خواهد بود؛ البته ایده‌های طلایی مربوط به پذیرایی راحت از مهمانانی است که برای صرف ناهار یا شام به منزل شما آمده‌اند.

7 ترفند آسان برای پذیرایی راحت تر از مهمانان

میز پذیرایی ناهار و شام

برای اینکه ناهار یا شام را به‌راحتی سرو کنید، پیشنهاد ما این است که میز یا سفره را در قسمتی از اتاق بچینید که به‌راحتی بتوانید اطراف آن گردش کنید و همان‌طور که غذاها و دسرهایی که تدارک دیده‌اید را می‌چینید به‌راحتی از مهمان‌های خود پذیرایی کنید.

پذیرایی از مهمان ها در حیاط

درصورتی‌که مهمانی شما در حیاط یا فضایی بزرگ برگزار می‌شود و تعداد افراد نیز زیاد است، توصیه می‌کنم به جای یک میز بزرگ، چندین میز کوچک در فضا قرار دهید تا هم دسترسی مهمانان به غذاها آسان‌تر شود و هم افرادی که بیشتر با یکدیگر مانوس هستند در کنار هم غذا میل کنند.

کودکان در مهمانی

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید تعداد کودکانی است که همراه والدین خود در مهمانی شما حاضر می‌شوند یا اینکه دلیل مهمانی جشن برای کودک خانواده است. این را برای آن گفتم که اگر تعداد بچه‌ها زیاد است، تدارک یک میز مخصوص برای آنها توصیه‌ای کاربردی خواهد بود؛

البته درصورتی که تعداد کودکان چندان زیاد نبود یا ترجیح بر این بود که آنها هم سر همان میز اصلی بنشینند، بهتر است از صندلی‌های مخصوص کودک استفاده کنید.

آماده سازی لوازم پذیرایی

میز و ظروف مربوط به میوه را قبل از حضور مهمانان جای‌گذاری کنید. بسیاری از ما عادت داریم دیس‌های میوه را در مجلس می‌گردانیم یا وقتی مهمان‌ها به خانه ما آمدند برای هر مهمان به طور جداگانه پیش‌دستی را پر از میوه یا سایر تنقلات می‌کنیم.

این درحالی است که می‌توان پیش از آمدن آنها پیش‌دستی‌ها را روی میزهای عسلی یا در مقابل مکانی که برای نشستن مهمان‌ها در نظر گرفته شده است، قرار داده و از میوه‌های مورد نظر در آنها چید.

همچنین سایر تنقلات مانند شیرینی یا آجیل یا شکلات را در ظرف‌های کوچک در چند قسمت قرار داد تا همه افراد به آن دسترسی داشته باشند. یادتان باشد آماده کردن لوازم و وسایل پذیرایی مدتی پیش از ورود مهمان‌ها نگرانی و اضطراب میزبان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

همچنین به شما این فرصت را می‌دهد تا چیزی را از قلم نیندازید و تعداد ظروف، چیدمان وسایل پذیرایی و مواردی از این قبیل را به خوبی کنترل کنید.

7 ترفند آسان برای پذیرایی راحت تر از مهمانان

پذیرایی عصرانه

اگر برای صرف عصرانه مهمان دعوت کرده‌اید یا تصمیم دارید بعد از سرو غذا از حاضران با چای پذیرایی کنید، بهتر است به جای اینکه چندین بار سینی به دست بگیرید و هر بار چای تعارف کنید، یک دست فنجان چینی و قوری آماده کرده و چای دم کرده را درون آن ریخته روی یک گرم‌کننده قرار دهید.

با این کار مجبور نیستید هر بار برای ریختن چای مهمانان را تنها بگذارید. همچنین شما می‌توانید درون سبد کوچکی نسکافه، چای کیسه‌ای و … را قرار داده و قوری بزرگ یا فلاسک آب جوش را نیز در کنار آنها بگذارید تا هرکس با توجه به ذائقه‌اش نوشیدنی دلخواهش را انتخاب و صرف کند.

به این ترتیب شما بیشترین زمان را در کنار مهمانان خود خواهید گذراند.

آجیل و تنقلات مهمانی

اگر می‌خواهید در مهمانی‌تان با مغز انواع خشکبار از مهمانان پذیرایی کنید، توصیه می‌کنم آنها را با یکدیگر مخلوط نکنید؛ بلکه هر یک را در ظرف کوچک جداگانه‌ای ریخته و روی میز قرار دهید. این چینش موجب می‌شود.

اگر فردی به طور مثال علاقه‌ای به خوردن بادام یا هر مغز دیگری نداشت ظرف آجیل را زیر و رو نکند و به‌راحتی آنچه را که دوست دارد، بردارد؛ ضمن اینکه هم آجیل شما دست‌ خورده نمی‌شود و هم گشتن بین مغزهایی که مخلوط شده است، موجب نمی‌شود بخشی از آن روی میز یا زمین بریزد و شما را برای تمیز کردن خانه بعد از مهمانی به زحمت بیندازد.

لوازم تکمیلی پذیرایی

یک اصل مهم که بسیاری از مواقع به چشم نمی‌آید، قرار دادن دستمال کاغذی روی میز ناهار، عصرانه، شام یا در دسترس مهمانان است. به این ترتیب شما مجبور نمی‌شوید برای آوردن دستمال کاغذی دور اتاق بچرخید یا اینکه وی از جایش بلند شود تا دستمال تهیه کند.

پیک پک در مهمانی ها کنار شماست.Product Categories Grid

Product Categories Grid Subtitle
4آیتم

پک حلوا

5آیتم

پک کیک

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X